• تماس با ما زاگرس کمپرسور ایرانیان

 

ژنراتور گاز نیتروژن

 

شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان تامین کننده پکیج تولید گاز نیتروژن به روش PSA  می باشد. این پکیج ها در ظرفیت ها و خلوص ذیل می باشد. :

ظرفیت نیتروژن تولیدی :  5400 – 0.27  (Nm3/hour) 

خلوص نیتروژن تولیدی : قابل ارائه تا خلوص 99.9999%

در پروژه های خاص امکان تامین نیتروژن با ظرفیت های بالاتر تا  10000Nm3/hr  نیز امکان پذیر است.

پکیج کامل نیتروژن ساز به روش PSA  شامل تجهیزات ذیل می باشد:

  • سیستم هوای فشرده شامل کمپرسور هوا، درایر تبریدی، مخزن هوا ، فیلترها
  • اسکید نیتروژن ساز
  • مخازن ذخیره نیترژن (Nitrogen Receiver)
  • بوستر نیتروژن و تجهیزات انتقال نیتروژن (آپشنال)

عملکرد نیتروژن سازها ؟

  • استفاده از دو برج پر شده با مولکولار سیو به منظور تولید پیوسته گازnitrogen-generator
  • هوای خشک فشرده شده از یک ولو وارد یکی از برج ها می شود و فشار آن برج به 5-7barg می رسد . در اینحالت اکسیژن جذب مولکولار سیو می شود و نیتروژن اجازه عبور از برج را دارد لذا نیتروژن تولیدی به سمت مخزن ذخیره می رود.
  • وقتی یک برج در حال افزایش فشار است برج دیگر بدون فشار باقی می ماند.
  • بخشی از گاز تولید شده به سمت برج بدون فشار هدایت می شود تا بتواند مولکولار سیو موجود در آن برج را احیا کند.
  • برای تولید گاز نیتروژن از ماده مولکولار سیو (CMS)استفاده می شود . بعد از احیا مولکولار سیو به طور کامل احیا می شود. این ماده به مدت 40000 ساعت عملکردی عمر دارد.

کاربردهای نیتروژن سازها ؟

1- صنعت نفت و گاز (نصب نیترژن ساز به صورت کاملا فشرده و کامپکت بر روی سکوهای نفتی ، کشتی ها و مخازن حامل مواد شیمیایی ، نفت، ال پی جی (LPG) و ال ان جی (LNG) به منظور خنثی سازی محیط )

2- خنثی سازی اطراف تجهیزات نفت و گاز به منظور جلوگیری از ایجاد جو اشتعال پذیر : خنثی سازی هوا و جو اشتعال پذیر با یک گاز خنثی ، موثرترین روش در جلوگیری از انفجار و بروز حادثه است. البته این روش در فضاهای بسته موثر است.

3- خارج سازی هوا / اکسیژن موجود در جو قبل از استارت تجهیزات نفت و گازی

4- پوشش دهی با نیترژن اطراف مخازن نفت و گاز به منظور جلوگیری از نفوذ هوا

5- کاربرد در تجهیزات و عملیات های جوشکاری

6- کارخانجات تولید مواد غذایی : اکسیژن آزاد موجود در مواد غذایی مهم ترین دلیل  فساد مواد غذایی و رشد باکتری ها می باشد . با تزریق نیتروژن به بسته بندی مواد غذایی می توان از مواد غذایی محافظت کرده و عمر مفید مواد غذایی را بالا برد.

7- کارخانجات تولید نوشیدنی ها : با تزریق نیتروژن به بطری های نوشیدنی، عمر مفید این نوشیدنی ها بالاتر رفته و همچنین در نوشیدنی های گازدار با تزریق گاز نیترژن به داخل بطری می توانیم کربن دی اکسید حل شده در نوشیدنی را تا زمان مصرف در آن حل نگه داریم.

8- کاربرد گاز نیتروژن در صنعت لحیم کاری و صنعت برش لیزر (استفاده از گاز نیتروژن به عنوان گاز برش)

9- استفاده از گاز نیتروژن به عنوان گاز خنثی در بسته بندی داروها هنگامی که گاز اکسیژن نامطلوب است. همچنین در کارخانه های داروسازی که ممکن است مواد اشتعال پذیر باشد برای خنثی سازی محیط استفاده می شود.

تیم فروش پکیج های نیتروژن ساز شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان آماده است تا ضمن مشاوره در هر پروژه، اطمینان کامل از نصب و راه اندازی این تجهیزات را به مشتریان داده و تیم سرویس رسانی شرکت، شما را از عمکرد دستگاه در بهترین و با کیفیت ترین وضعیت خود مطمئن سازند. این تجهیزات به صورت 24 ساعته و در تمام 365 روز سال عملکرد مطمئن و پیوسته را حفظ کرده و نیتروژن با خلوص و کیفیت بالا ر ا به صورت همیشگی تامین می نماید.  

پکیج تولید نیترژن-پکیج تولید اکسیژن – پکیح تولید هیدروژن -پکیج تولید گاز نیتروژن – پکیج تولید گاز اکسیژن – پکیج تولید گاز هیدروژن – نیتروژن ساز- اکسیژن ساز – هیدروژن ساز –مولدهای گازی – انواع مولد گازی -مولد گاز اکسیژن – مولد گاز نیتروژن – مولد گاز هیدروژن – مولد به روش PSA  –  مولد نیتروژن – مولد اکسیژن – مولد آرگون – مولد هیدروژن – پکیج تولید گاز نیتروژن – پکیج تولید گاز اکسیژن – پکیج تولید گاز هیدروژن – نیتروژن ساز- اکسیژن ساز – هیدروژن ساز – مولد گاز اکسیژن – مولد گاز نیتروژن – مولد گاز هیدروژن – مولد به روش PSA  –  مولد نیتروژن – مولد اکسیژن – مولد آرگون – مولد هیدروژن – مولد های گازی-مولدهای گاز-پکیج مولد اکسیژن-پکیج مولد نیتروژن-پکیج مولد هیدروژن – پکیج مولد گازها- مولد گازها – پکیج تولید گاز نیتروژن- مولد نیتروژن -نیتروژن ساز- تولید نیتروژن- پکیج تولید نیتروژن